Péče o prodloužené řasy

Pokud se rozhodnete nechat si prodloužit řasy, je dobré se předem seznámit s některými omezeními a instrukcemi, jak o prodloužené řasy správně pečovat, aby vám vydržely co nejdéle a nepoškodily vaše vlastní řasy.

čení

Líčit se můžete zcela běžně dle svých zvyklostí. Jediné omezení je u použití krémů a řasenek. Doporučujeme nenanášet na řasy žádné krémy a nepoužívat voděodolnou řasenku, protože ta se musí odličovat olejovou složkou. Také máte možnost zakoupit speciální řasenku na prodloužené řasy, kterou můžete aplikovat bez omezení po celé délce prodloužených řas.

Odličování

Při prodloužených řasách se nedoporučuje používat cokoliv s mastnou složkou, protože oleje rozpouští spoje řas a řasy potom odpadávají. K odličování je proto vhodné používat speciální odličovače očí.

Doplňování řas

Doplnění syntetických řas se většinou provádí po 3 – 5 týdnech.
Je zcela běžné, že syntetická řasa vypadává společně s vlastní řasou. Vlastní řasy totiž rostou, vypadávají a obnovují se stejně jako vlasy. Není tedy třeba se děsit, pokud řasy budou samovolně odpadávat s vlastními řasami. Jedná se o přirozený jev. Tato řasa se obnoví a znovu se na ni nalepí řasa syntetická.
Alergická reakce po prodloužení řas

V některých případech se může po prodloužení řas vyskytnout krátkodobá alergická reakce v podobě svědění víček. Pravděpodobně se jedná o alergii na lepidlo, které se používá při prodlužování řas.

Stav vlastních řas po odstranění syntetických řas

Po úplném odstranění prodloužených řas se mohou vlastní řasy zdát krátké či řídší. Mohou vypadat lehce oslabeně, podobně jako třeba vlasy po melíru.Je třeba si uvědomit, že jste si nošením prodloužených řas zvykly na řasy husté, výrazné a dlouhé a po jejich odstranění můžete mít tedy nepříjemné pocity ztráty řas. Do 2 měsíců budou však vlastní řasy stejně dlouhé a husté jako před aplikací prvního setu a opět si na jejich vzhled zvyknete.

Prvních 24 hodin po aplikaci

  • nevystavujte řasy vodě ani nadměrnému vlhku (sprcha, sauna, pot, slzy, odličovač, pára při vaření apod.)
  • při použití jakéhokoliv kosmetického produktu se zcela vyhněte oblasti kolem očí
  • nedotýkejte se řas
  • nenasazujte kontaktní čočky
  • neličte řasy ani oční víčka
  • první noc doporučujeme spát v poloze na zádech

 

nahoru